⏱ 23 دقیقه 🎬 روایت کوتاه 🚩 بریتانیا، مجارستان، ایران 🖺 درام 🎞 رنگی

وقتی گربه را کشتم!

نویسنده و کارگردان: منصور فروزش

داستان کلی: 

جیم که به تارگی رابطه اش با کاترین تمام شده است، در دوراهی یک تصمیم قرار میگیرد. کاترین با ادوارد می خواهند به سفر بروند. 

او با جیم تماس میگیرد تا از او برای نگهداری از گربه شان کمک بگیرد. اما سایۀ مادر جیم که همیشه بر سر او بوده است، این اتفاق ساده را تبدیل به یک موقعیت سخت 


برای جیم می کند. جیم به خانۀ کاترین و ادوارد می رود و سعی می کند برای مدتی از دست مادرش دور باشد. مادر جیم که اتفاق با خبر می شود سعی می کند مثل همیشه او را از این کار منصرف کند. فشارهای مادر، بالاخره باعث می شود تا جیم تصمیم بگیرد که گربه را رها کند.                           

تولید کننده: بارت فیلم

یادداشت کارگردان

تعامل ما با دنیای پیش روی ما بر اساس واقعیت های جهان آن گونه که هستند نیست، بلکه بر اساس ویژگی های روانی و شناختی ما است. اینها ادراکاتی هستند که “واقعیت” جهان را به گونه ای متفاوت به هر یک از ما نشان می دهند. 

هر چه در زندگی با آسیب ها و مشکلات بیشتری مواجه شویم، تعاملات ما با این دنیا متفاوت تر است و سوءتفاهم های ما بیشتر می شود. در واقع تعامل ما با جهان بر اساس واقعیت جهان نیست، بلکه بر اساس درک ما از آن واقعیت است. همین برداشت متفاوت از انسان ها است که باعث می شود هرکسی موقعیتی را به شکلی لذت بخش یا دردناک توصیف کند. 

در فیلم کوتاه «وقتی گربه را کشتم» شخصیت اصلی داستان در پروسه‌ای غم‌انگیز تصمیم به کاری می‌گیرد که از نظر او به معنای رهایی از وضعیتی است که او در آن گرفتار شده است، این تراژدی اما برای او لحظه‌ای خوش و رهایی بخش است. در واقع، تضاد در واقعیت که در «رهایی» او از آسیب های زندگی نهفته است، ناشی از درک غیرمعمول او از جهان پیرامون و اختلال روانی اوست. 

این سوء تفاهم و اختلال روانی در واقع نتیجه رفتار غیرعادی مادرش است. در ساختار فیلمنامه این فیلم سعی شده است تا مخاطب جهان را همانطور که جیم می فهمد درک کند اما همزمان چرخش دوربین واقعیت را آنگونه که هست نیز نشان می دهد. 

دربارۀ فیلم

این فیلم که در ماه آگوست 2021 و در مجارستان فیلمبرداری شد، توسط بارت فیلم تولید شده است. این فیلم علاوه بر بارت فیلم که یک شرکت تولید فیلم است از همکاری Mythberg Films مجارستان بهره مند بوده است. 

همکاری یک تیم متخصص در شرایط تولیدبرنامه ریزی شده، باعث شد تا “وقتی گربه را کشتم” با کیفیت بالایی به تولید برسد. اکثر همکاران ما در این فیلم دارای تجربه کار در فیلم‌های بزرگ هالیوود و برنامه‌های تلویزیونی موفق هستند.

“وقتی گربه را کشتم” حامیان متعددی داشت که البته شرکت Arri  تولید کنندۀ دوربین های ســــینمایی اصلی 

ترین حامی این فیلم بوده است. منصور فروزش در این فیلم با دیوید پاولویچ، آهنگساز موسیقی شناخته شده مجاری، مارسی راگای، مدیرفیلمبرداری و پیتر شولر بازیگر آمریکایی همکاری کرده است. 

این پروژه که در ابتدا تصور می شد یک فیلم کوتاه کم هزینه باشد با همکاری و اشتیاق همکاران و خصوصاً تهیه کنندۀ آن تبدیل به نخستین فیلم بعد از دوران قرنطینۀ کرونا برای بسیاری از همکاران ما شد. 

البته به دلیل شرایط کرونا و قرنطینه هایی که سفر را محدود می کرد، بخش قابل توجهی از پس تولید از جمله جلوه های ویژه، موسیقی، صداگذاری، بخش هایی از تدوین این فیلم به صورت آنلاین انجام شد.

برای انجام پس تولید متخصصان مختلفی با این پروژه همکاری کرده اند. 

جلوه های ویژه تصویری در کانادا، اصلاح نور و رنگ و موسیقی در بوداپست و طراحی و ترکیب صدا در بریستول انگلستان انجام شد، که خود تجربه ای قابل توجه در این زمینه بود.

موسیقی این فیلم که توسط دیوید پاولوویچ ساخته شده است با همکاری نوازندگان ارکستر فیلارمونیک بوداپست، در یکی از بهترین استودیوهای ضبط موسیقی در مجارستان ضبط شده است.  

bartfilm.com

آنونس

پخش ویدیو

گروه تولید

تویسنده و کارگردان

تهیه کننده

مدیر فیلمبرداری

تهیه کننده همکار

با مشارکت و حمایت

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعی

تمام حقوق محتوای این سایت برای نگارنده محفوظ است.
© 2022 Created by Boom Digital Art Studio